گزارش Speedtest: وضعیت سرعت اینترنت ایران در جهان

طبق گزارش جدید Speedtest، سرعت اینترنت ثابت و همراه در ایران افزایش یافته است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بر اساس این گزارش، در ماه مارس ۲۰۲۴ میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان ۹۳.۲۸ مگابیت بر ثانیه و میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان ۵۲.۹۸ مگابیت بر ثانیه بوده است.

این در حالیست که میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران در مارس ۲۰۲۴ برابر با ۱۳.۷۸ مگابیت بر ثانیه بوده که نسبت به گزارش قبلی با سرعت ۱۳.۵۳ مگابیت بر ثانیه کمی افزایش یافته است.

از طرفی، میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در مارس ۲۰۲۴ برابر با ۳۶.۱۶ مگابیت بر ثانیه بوده که نسبت به گزارش قبلی با سرعت ۳۴.۷۱ مگابیت بر ثانیه افزایش داشته است.

سرعت اینترنت ایران

طبق گزارش Speedtest، رتبه ایران در  اینترنت ثابت ۱۵۶ و در اینترنت موبایل ۷۵ است که هر دوی آن‌ها نسبت به گزارش قبلی کاهش یافته‌اند.

گفتنی است کشور سنگاپور دارای بالاترین سرعت اینترنت ثابت جهان با میانگین سرعت دانلود ۲۸۴.۱۳ مگابیت بر ثانیه است و امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ به‌ترتیب با میانگین سرعت ۲۷۶.۰۲ و ۲۷۴.۲۶ مگابیت بر ثانیه در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

سرعت اینترنت ایران

در اینترنت موبایل نیز قطر با میانگین سرعت ۳۱۳.۳۰ مگابیت بر ثانیه در جایگاه اول، امارات متحده عربی با میانگین سرعت ۲۹۶ مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم و کویت با میانگین سرعت ۲۲۸.۶۴ مگابیت بر ثانیه در رده سوم جای گرفته‌اند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *