چرا طلا گران شد؟ / کاهش قیمت در صورت تداوم عرضه در مرکز مبادله

رئیس اتحادیه طلا وجواهر تهران در مورد دلایل افزایش قیمت طلا گفت: افزایش نرخ اونس طلا در بازار‌های جهانی از دلایل رشد قیمت طلا است.

کد خبر : ۱۶۲۱۵۵

به گزارش خبر، نادر بذرافشان در مورد دلایل افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی اظهار داشت: دلیل اصلی افزایش قیمت طلا در کشورمان این است که از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون قیمت اونس طلا در بازار جهانی با افزایش ۲۴۰ دلاری همراه شد و به تبع آن بازار داخلی طلا تحت تاثیر قرار گرفت. وی در مورد دلیل دوم نوسان نرخ طلا، بیان کرد: نوسان قیمت ارز در داخل کشور و التهابات سیاسی در دنیا نیز موجب افزایش قیمت اونس طلا شده است. بذرافشان در مورد بازار داخلی طلا گفت: هفته قبل به خاطر اتفاقات سیاسی تقاضا در بازار طلا و سکه رشد کرد،، ولی امروز به روال عادی و همراه با رکود خود برگشته است. رئیس اتحادیه طلای تهران اضافه کرد: روز گذشته هر اونس طلا به ۲۴۰۰ دلار هم رسید و سه ساعت دوام داشت،، ولی امروز در بازار جهانی بیش از ۱۰ دلار کاهش یافت. بذرافشان افزود: باوجود کاهش ۱۰ دلاری قیمت اونس طلا، هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت امروز به ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی امروز با ۱.۷ میلیون تومان افزایش قیمت به ۴۵ میلیون تومان رسید، سکه طرح قدیم نیز با ۲.۱ میلیون افزایش قیمت به ۴۲.۲ میلیون تومان افزایش یافت. وی ادامه داد: امروز ۲۵ بهمن نیم سکه با ۱ میلیون افزایش قیمت به ۲۶.۷ میلیون تومان، ربع سکه با ۱.۱ میلیون تومان افزایش قیمت به ۱۶.۸ میلیون تومان و سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز با ۸۰۰ هزار تومان افزایش به ۸ میلیون تومان رسید. به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران، امروز حباب سکه نسبت به روز ۵ شنبه ۳۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

عرضه شمش و سکه در مرکز مبادله قیمت بازار را کاهش می‌دهد

بذرافشان اضافه کرد: بازار طلا و ارز به حالت عادی و همراه رکود برگشته است، در صورتی که عرضه شمش و سکه در مرکز مبادله ارز و طلا ادامه دار باشد، می‌تواند به ثبات قیمت و حتی کاهش قیمت منجر شود و بازار آرام‌تر می‌شود.

 

منبع: فارس

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *