واریز ۹۱۰ میلیارد تومان سود نقدی به حساب سهامداران

۳ ناشر سود سنواتی و جاری صاحبان سهام خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام برای بیش از ۶۰ هزار سهامدار واریز کردند.

کد خبر : ۱۶۱۹۴۰

به گزارش خبر از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در نیمه اول فرودین ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، یک ناشر سود سنواتی و ۲ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده‌اند.

در این دوره زمانی، شرکت «داده گسترعصرنوین» سود سنواتی ۵ هزار و ۱۶۸ سهامدار را که شامل ۴۸ میلیارد تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده است.

همچنین، تا پایان نیمه اول فروردین ماه امسال، ۲ ناشر «سیمان شرق و سیمان سپاهان» سود جاری ۵۵ هزار و ۳۳۱ سهامدار که شامل ۸۶۱ میلیارد تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کردند.

سامانه سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سود‌های جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام‌عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

سمات به دنبال تفکر تضمین امنیت و کارآمدی بازار اوراق بهادار ایران از طریق توسعه و بهینه‌سازی ساز و کار تسویه معاملات اوراق بهادار با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *