هر آنچه از فیلم Joker: Folie A Deux می‌دانیم

در مقاله‌ی این هفته مروری می‌کنیم بر یکی از مهم‌ترین و مورد انتظارترین فیلم‌های امسال، یعنی دنباله‌ی مورد انتظار فیلم Joker به نام Joker: Folie a Deux.

فیلم Joker: Folie a Deux (جوکر: جنون دو نفر) که دنباله‌ی مستقیمی بر وقایع فیلم اول خواهد بود؛ با بودجه‌ای ۱۵۰ میلیون دلاری تولید شده است که معادل تقریباً دو برابر هزینه‌ی تولید فیلم Joker است. تاد فیلیپس خالق فیلم اول، سکان کارگردانی این اثر را نیز در دست دارد و به همراه اسکات سیلور فیلمنامه‌ی فیلم Joker: Folie A Deux را نگاشته است.

هر آنچه از فیلم Joker: Folie A Deux می‌دانیم - گیمفا

داستان Joker: Folie a Deux

هنوز مشخص نیست که وقایع Joker: Folie a Deux در فاصله‌ی نزدیکی از پایان فیلم Joker به وقوع می‌پیوندند یا بین آن‌ها فاصله‌ای چند ماهه یا حتی چند ساله وجود دارد. فیلم Joker با تلاش آرتور برای فرار از بیمارستان آرکهام با به قتل رساندن کارکنان آن پایان می‌یابد.

یکی از تصاویری که از فیلم Joker: Folie a Deux منتشر شد؛ آرتور را دست‌بسته روی صندلی به تصویر می‌کشید؛ در حالیکه یکی از مأموران بیمارستان در حال تراشیدن ریش‌هایش بود. از این تصویر می‌توان دو نکته‌ی حائز اهمیت در مورد داستان دنباله‌ی فیلم Joker استخراج کرد.

نکته اول این است که فرار آرتور از بیمارستان آرکهام موفقیت‌آمیز نبوده و بخش قابل توجهی از داستان با توجه به تصاویر و تیزرها در این بیمارستان روایت خواهد شد و نکته‌ی دوم عدم تغییر سن محسوس آرتور است که نشان می‌دهد هنوز فاصله‌ی چندانی از وقایع فیلم اول نگذشته است.

با توجه به عبارت Folie a Deux که به معنای جنون دو نفر یا توهم مشترک میان دو نفر است و اینکه بیش‌تر رخدادهای این اثر در بیمارستان آرکهام به وقوع می‌پیوندد؛ به نظر می‌رسد که بسیاری از سکانس‌های موزیکال که شالوده‌ی این اثر بر مبنای آن‌ها بنا شده است، همچون رابطه‌ی آرتور و سوفی در فیلم اول، تنها در ذهن آرتور و هارلی کویین جریان خواهد داشت و بخشی از واقعیت نخواهند بود.

هر آنچه از فیلم Joker: Folie A Deux می‌دانیم - گیمفا

بازیگران فیلم Joker: Folie a Deux

در فیلم Joker: Folie a Deux واکین فینیکس در نقش آرتور مورگان/ جوکر و زازی بیتس در نقش سوفی داموند بازخواهند گشت. لیدی گاگا نیز ایفاگر نقش هارلی کویین در این اثر خواهد بود. برندن گلیسون، کاترین کینر، جیکوب لافلند و هری لاوتی از دیگر بازیگرانی هستند که به لیست هنرپیشگان فیلم Joker: Folie a Deux پیوسته‌اند؛ با این حال نقش آن‌ها هنوز مشخص نیست.

Joker: Folie a Deux یک اثر موزیکال خواهد بود

یکی از مهم‌ترین تغییرات فیلم Joker: Folie a Deux نسبت به فیلم اول موزیکال شدن و استفاده از المان‌های تئاتری در این فیلم است که البته با واکنش نه چندان مثبت بسیاری از طرفداران مواجه شده است.

این تغییرات شاید مهم‌ترین دلیل انتخاب لیدی گاگا برای ایفای نقش هارلی کویین توسط تاد فیلیپس کارگردان این اثر است. گاگا علاوه بر اینکه یک ستاره‌ی پاپ و هنرمندی محبوب است؛ در سال‌های اخیر توانایی خود را در بازیگری به اثبات رسانده و بهترین انتخاب ممکن برای هارلی کویین تاد فیلیپس است.

همچنین موزیکال شدن فیلم Joker: Folie a Deux یک راه هوشمندانه برای تغییر حال‌وهوا و اتمسفر این فیلم نسبت به فیلم اول است؛ به نظر می‌رسد که دست‌اندرکاران این اثر، علی‌رغم اینکه متعهد به حفظ اتمسفر تاریک فیلم اول هستند؛ اما نمی‌خواهند که Joker: Folie a Deux صرفاً تکرار فیلم اول با رنگ‌ و لعابی جدید باشد. همچنین شخصیت جوکر در کمیک‌ها همواره المان‌هایی از یک شخصیت شرور تئاتری را در بطن خود داشته است؛ پس استفاده از چنین لحن روایی برای این فیلم چندان هم دور از انتظار نیست.

همانند فیلم اول موسیقی متن این اثر نیز توسط هیلدور گودنادوتیر موسیقی‌دان مشهور ایسلندی نوشته شده است که آثار تحسین‌شده‌ای همچون فیلم Tar را در کارنامه دارد.

هر آنچه از فیلم Joker: Folie A Deux می‌دانیم - گیمفا

تاریخ انتشار فیلم Joker: Folie a Deux

فیلم Joker: Folie a Deux با فاصله‌ای پنج‌ساله از فیلم اول و در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۲۴ (۱۳ مهر ۱۴۰۳) به روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود. انتشار این اثر در ماه اکتبر و در پیک اکران آثار مورد انتظار امسال، نشان می‌دهد که شرکت برادران وارنر همانند فیلم اول به کیفیت این اثر اطمینان بالایی دارد و از همین حالا بر موفقیت تجاری و هنری آن حساب ویژه‌ای باز کرده است.

منبع: اسکرین‌رنت

HELLO.BROTHERSB-man

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *