رویکرد کاملاً متفاوت Joker 2 نسبت به کمیک‌های دی‌سی

گمانه‌زنی‌هایی درباره رابطه عاطفی جنون آمیز بین جوکر و هارلی کوئین در فیلم Joker 2 به وجود آمده که می‌تواند برخلاف ماهیت کمیک‌ها باشد.

پس از مدت‌ها انتظار بالاخره توانستیم نخستین تریلر فیلم مورد انتظار دی‌سی در سال ۲۰۲۴ میلادی به نام Joker: Folie à Deux (جوکر: جنون مشترک) به کارگردانی و نویسندگی تاد فیلیپس و نقش آفرینی بازیگرانی همچون واکین فینیکس و لیدی گاگا را شاهد باشیم. تریلری موزیکال، تیره و تاریک و جذاب که می‌توانید به اینجا رفته و جرقه رابطه عاطفی و جنون آمیز بین ۲ تن از شخصیت‌های نمادین دنیای کمیک را شاهد باشید.

اگرچه که با تماشا تریلری چند دقیقه‌ای نمی‌توان کلیت داستان این دنباله را متوجه شد اما در همین سکانس‌های محدود می‌توان شاهد بود که شیوه آشنایی جوکر و هارلی کوئین همانند کمیک‌ها در تیمارستان آرکهام به وقوع می‌پیوندد. با این تفاوت که به نظر می‌رسد برخلاف ماهیت کمیک، در اینجا واکین فینیکس ایفای نقش آرتور فلکی را بر عهده دارد که علاقه‌ای به بازگشت در قامت جوکر نداشته و اینجاست که سر و کله هارلین کوئینزل لیدی گاگا پیدا شده و او را به سمت قبول وجه واقعی‌اش سوق می‌دهد.

نظریه جذابی که بین مخاطبین فضای مجازی شکل گرفته و طبق سکانس‌های به نمایش در آمده می‌توان آن را تا حدودی منطقی تصور کرد. در تریلر می‌بینیم که هارلین کوئینزل سعی داشته تا به آرتور فلک نزدیک شده و در یک دیالوگ نیز اعلام می‌کند که “بیا از اینجا برویم” که بیش از پیش می‌تواند در پیدا شدن سر و کله مجدد جوکر تاثیرگذار باشد. در سکانس پایانی تریلر نیز می‌بینیم که در ملاقات بین آن‌ها هارلین کوئینزل لبخند جوکر را بر روی شیشه کشیده و سپس دیالوگ “می‌خواهم خود واقعی تو را ببینم” بر زبان آورده می‌شود.

در کمیک‌های دی‌سی، این جوکر است که هارلین کوئینزل را به شرارت و جنون سوق داده و او را تبدیل به هارلی کوئین می‌کند. در اصل عشق و شیفتگی پزشک تیمارستان آرکهام نسبت به شاهزاده جرم و جنایت سبب می‌شود تا به جنونی مرگبار دچار شده و عقل خود را از دست بدهد. معکوس جلوه دادن این رابطه عملی ریسکی و در عین حال قابل ستایش به شمار می‌رود که به نظر می‌رسد تاد فیلیپس آن را عملی کرده و باید صبر کرد و دید که چنین تغییری چه نتیجه‌ای در روایت کلی داستان دنباله فیلم جوکر خواهد داشت.

فیلم Joker: Folie à Deux برای اکران در تاریخ ۴ اکتبر (۱۳ مهر) برنامه ریزی شده است.

منبع: گیمزرادار

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *