رتبه‌بندی تمام فصل‌های سریال The Walking Dead

در نوشتار امروز به بررسی و رتبه‌بندی تمام ۱۱ فصل سریال محبوب The Walking Dead می‌پردازیم.

حدود دو سال قبل قسمت بیست‌ و چهارمین قسمت از فصل یازدهم سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) منتشر شد و این سریال محبوب پس از ۱۲ سال به پایان رسید. گرچه که این پایان کار این فرنچایز نبود و دنیای The Walking Dead هم‌اکنون به وسیله‌ی اسپین‌آف‌های متعدد روز به روز در حال گسترش است.

سریال The Walking Dead را به طور قطع می‌توان یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون دانست. با این حال نکته‌ای که تمام طرفداران این اثر به آن معترف هستند؛ روند سینوسی این سریال در فصول مختلف از حیث کیفیت است. بعضی از فصل‌های سریال The Walking Dead با تحسین گسترده‌ی منتقدین و مخاطبان مواجه شد و بعضی از فصل‌های آن واکنش‌های سرد و گاهاً متناقضی را دریافت گرد.

در مقاله‌ی امروز سفر خود را از ضعیف‌ترین فصل این سریال از دیدگاه نویسنده‌ی وبسایت کولایدر آغاز می‌کنیم و با بهترین فصل به پایان می‌بریم.

۱۱) فصل ۵

the walking dead tv series

این فصل که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد روایتگر داستان ورود ریک و سایر بازماندگان به الکساندریا است. در این فصل وقایع متعددی از جمله مرگ شوکه‌کننده‌ی بث و رستگاری کارول به تصویر کشیده می‌شود.

علاوه بر بث شخصیت‌های قدیمی و جدید زیادی در این فصل جان خود را از دست می‌دهند که از آن‌ها می‌توان به نوآ، تایریس، باب و خوآن اشاره کرد. همچنین در این فصل پدر گابریل نیز که بعدها به عضو بسیار مهمی از گروه تبدیل می‌شود به جمع ریک و دوستانش می‌پیوندد. در انتهای فصل شاهد تجدید دیدار ریک و همکار سابق وی مورگان هستیم که پس از مدتی طولانی موفق به کنار آمدن با از دست دادن اعضای خانواده‌اش شده است.

۱۰) فصل ۳

the walking dead tv series

در این فصل شاهد حضور میشون در این سریال برای اولین‌بار و قدرتنمایی یکی از محبوب‌ترین آنتاگونیست‌های این سری یعنی گاورنر هستیم. این فصل که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد؛ اولین فصلی از این اثر بود که رده‌بندی TV-MA را دریافت کرد. این رده‌بندی بالاترین رده‌بندی سنی قابل دریافت در صنعت تلویزیون است.

همچنین در هشت قسمت اول حدود ۳۰۰ جسد انسان به تصویر کشیده شد که یکی از عواملی بود که منجر به دریافت عنوان لقب خشن‌ترین سریال سال ۲۰۱۲ توسط مجموعه‌ی The Walking Dead شد. در این فصل کارل و ریک یکی از تلخ‌ترین لحظات زندگی خود را هنگامی که کارل مجبور به شلیک به مادرش برای جلوگیری از تبدیل شدن به یکی زامبی می‌شود را تجربه می‌کنند.

۹) فصل ۹

the walking dead tv series

در این فصل هواداران با قهرمان محبوب خود یعنی ریک گرایمز دوست‌داشتنی خداحافظی می‌کنند. لحظه‌ی خداحافظی با ریک گرایمز، لحظه‌ی خاص و دشوار برای تمام هواداران و بینندگان این سری و همچنین تمام شخصیت‌های سریال The Walking Dead است.

در این فصل ریک گرایمز به شدت زخمی می‌شود و در نهایت توسط جیدیث نجات پیدا می‌کند؛ با این حال ریک دیگر در طول سریال اصلی فرصت بازگشت به گروه خود را پیدا نمی‌کند و دوستان وی فکر می‌کنند که وی کشته شده است. به جز ریک چند شخصیت دیگر از جمله تارا، انید و هنری نیز این اثر را ترک می‌کنند که سرنوشت آن‌ها برخلاف ریک اصلاً خوشایند نیست.

این فصل اولین فصلی است که داریل دیکسون در تمام قسمت‌های آن حضور دارد. همچنین با خلأ ایجاد شده پس از وقایع رخ داده برای ریک گرایمز شخصیت‌های متعددی تلاش می‌کنند تا جای وی را در گروه بگیرند. در این فصل همچنین چندی از شرورهای بدنام این سری یعنی آلفا، بتا و ویسپررها به بینندگان معرفی می‌شوند.

۸) فصل ۴

the walking dead tv series

چهارمین فصل سریال The Walking Dead در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. این فصل سه شخصیت محوری مهم یعنی رزیتا، یوجین و آبراهام را به بینندگان معرفی کرد. در این فصل دوستی عمیقی بین داریل و بث شکل گرفت و ریک و دوستانش با گروه خطرناک ترمینوس مواجه شدند.

شاید تلخ‌ترین لحظه‌ی این فصل برای هواداران لحظه‌ی کشته‌شدن هرشل به دست گاورنر باشد. در یکی دیگر از سکانس‌های پرتنش این فصل کارل از لیزی که به دلیل شیفتگی‌اش نسبت به قتل و زامبی‌ها در حال تبدیل شدن به شخصیت خطرناکی بود می‌خواهد که به گل‌ها نگاه کند و سپس به وی شلیک می‌کند.

۷) فصل ۱۱

the walking dead tv series

فصل ۱۱ طولانی‌ترین فصل سریال The Walking Dead با ۲۴ قسمت بود که به سه بخش تقسیم شده بود. در این فصل بینندگان شاهد مقابله‌ی داریل و سایر اعضای گروه با کامن‌ولث و رهبرشان، یعنی پاملا میلتون بودند. در این فصل رزیتا جان خود را از دست می‌دهد و فرزند جدید یوجین یعنی رزی، به دنیا می‌آید.

این فصل داستان بسیاری از شخصیت‌های این سری را به پایان می‌رساند و با اینکه هیچ‌گاه پاسخ مشخصی را برای بینندگان در مورد منشأ شروع پاندمی فراهم نمی‌کند؛ اما زمینه‌ساز اسپین‌آف‌های این سری از شخصیت‌های اصلی The Walking Dead می‌شود. همچنین نکته‌ی جالب توجه در مورد این فصل این است که فصل یازدهم تنها فصل سریال The Walking Dead است که به طور کامل با دوربین دیجیتالی فیلمبرداری شده است.

۶) فصل ۸

the walking dead tv series

نکته‌ی جالب توجه در مورد این فصل این است که قسمت آغازین فصل هشتم، صدمین قسمت از سریال The Walking Dead است. در فصل هشتم بینندگان شاهد جنگی تمام عیار میان میلیشیا به رهبری ریک گرایمز و سیویرز به رهبری نیگان هستند.

در این فصل بینندگان با شیوا و کارل خداحافظی می‌کنند. مرگ کارل یکی از لحظات غیرمنتظره و تلخ این سری برای هواداران است. او آخرین لحظات خود را در کنار پدرش و میشون سپری می‌کند و می‌گوید که به آینده‌ای روشن ایمان دارد و حتی اظهار امیدواری می‌کند که نیگان روزی به بخشی از جامعه‌ی آن‌ها تبدیل شود.

۵) فصل ۷

رتبه‌بندی تمام فصل‌های سریال The Walking Dead - گیمفا

سریال The Walking Dead پر از مرگ‌های تلخ و تراژیک است؛ اما شاید شوکه‌کننده‌ترین، غم‌انگیزترین و تلخ‌ترین مرگ این سری کشته‌شدن گلن به دستان نیگان است. در لحظه‌ای که بینندگان به همراه سایر شخصیت‌های این سریال اشک می‌ریختند؛ نیگان با بی‌رحمی کامل گلن را سلاخی کرد. در این سکانس علاوه بر گلن، آبراهام نیز به طور وحشیانه‌ای توسط نیگان به قتل می‌رسد.

فصل هفتم شامل حضور چندین شخصیت جدید در این سری است که از آن‌ها می‌توان به جری، شیوا و جیدیس اشاره کرد. از دیگر سکانس‌های مهم این فصل می‌توان به تلاش ناکام ساشا برای کشتن نیگان اشاره کرد.

۴) فصل ۲

the walking dead tv series

این فصل با تیر خوردن کارل و آشنایی ریک و گروهش با خانواده‌ی گرین آغاز می‌شود. در این فصل پیچش‌های داستانی بسیار جذابی رخ می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها گام گذاشتن شین، نزدیک‌ترین دوست ریک در مسیر تباهی است؛ اتفاقی که در نهایت به یک دوئل اجتناب‌ناپذیر مابین آنان منجر می‌شود.

در این فصل رابطه‌ی عاشقانه‌ی بین مگی و گلن آغاز می‌شود و کارول از سرنوشت تلخ دختر گمشده‌اش که در نهایت به یک زامبی تبدیل شده است آگاه می‎‌شود.

۳) فصل ۱۰

the walking dead tv series

در این فصل بینندگان شاهد اتحادی غیرمنتظره میان نیگان و داریل برای از میان بردن آلفا، بتا و ویسپررها هستند. از دیگر اتفاقات غیرمنتظره و مهم این فصل می‌توان به بازگشت مگی اشاره کرد. فصل ده از جهتی جزو خاص‌ترین فصول سریال The Walking Dead است. شش قسمت پایانی این فصل هرکدام بر روی شخصیت‌هایی جدا متمرکز هستند و داستان آنان را به طور مستقل روایت می‌کنند.

یکی از این قسمت‌ها بر رابطه‌ی داریل و کارول و فراز و نشیب دوستی آنان را به تصویر می‌کشد؛ در حالیکه قسمت بیستم از دست دادن تعادل روانی پرنسس نشان می‌دهد؛ اما مهم‌ترین و خاص‌ترین قسمت این فصل، قسمت پایانی آن است که روایتگر داستان گذشته‌‌ی نیگان اسمیت و اتفاقات مهم زندگی وی شامل مرگ همسرش و نحوه‌ی تکامل وی به یک شرور تمام عیار است.

۲) فصل ۶

the walking dead tv series

از تأثیرگذارترین سکانس‌های این فصل می‌توان به سکانسی اشاره کرد که در طی آن جسی جسم خود را پس از اینکه کوچک‌ترین فرزند خود را از دست می‌دهد تسلیم زامبی‌ها می‌کند. همچنین در دوئلی میان کارل و ران، کارل یک چشم خود را از دست می‌دهد.

با این حال فصل ششم The Walking Dead همواره در ذهن بینندگان بیش‌تر برای یک چیز حک شده است و آن هم معرفی مشهورترین و مخوف‌ترین آنتاگونیست این سری، یعنی نیگان اسمیت در یاد بینندگان خواهد ماند. زمانی که وی در قسمت آخر این فصل در حال تصمیم‌گیری برای کشتن چند تن از اعضای گروه ریک است.

۱) فصل ۱

the walking dead tv series

این فصل کوتاه‌ترین فصل سریال The Walking Dead و تنها فصلی است که هیچ شخصیت محوری در آن کشته نمی‌شود؛ اما با این حال در نگاه بسیاری از هواداران و منتقدان این فصل بهترین فصل این اثر و آغازی بسیار زیبا برای اقتباس تلویزیونی سری کمیک‌های رابرت کرکمن است. این فصل ملغمه‌ای جذاب از وحشت، اکشن، اضطراب و عشق است که منجر به خلق یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی و به شهرت رسیدن بسیاری از ستارگان آن شد.

منبع: کولایدر

Hameddonnie darko

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *