تسلا به‌دلیل تصادف کارمندش با یک موتورسوار، 42 میلیون دلار جریمه شد

هیئت‌منصفه ایندیاناپلیس، تسلا را 70 درصد مسئول یک تصادف در سال 2017 تشخیص داد که طی آن، خودروی کامیون فورد متعلق به یکی از کارمندان این شرکت و یک موتورسوار با یکدیگر تصادف کردند. ظاهراً این تصادف به قطع عضو و آسیب مغزی موتورسوار منجر شده است و تسلا حالا باید بیش از 42 میلیون دلار خسارت پرداخت کند.

براساس گزارش CNBC، هیئت‌منصفه در حکم خود گفت «کریستوفر دوگان»، موتورسوار، 30 درصد مسئول این حادثه بوده است و همین امر باعث‌ شده تا جریمه تسلا از 60 میلیون دلار به 42 میلیون دلار کاهش پیدا کند. همچنین ظاهراً وکلای دوگان به‌دنبال دریافت غرامت 191 میلیون دلاری بوده‌اند.

تصادف کارمند تسلا با موتورسوار

در جریان این تصادف، دوگان از یک پمپ بنزین خارج شده و در «خط ترافیک سمت راست» درحال حرکت بود که «کایل کازوبا»، کارمند تسلا، با فورد متعلق به این شرکت، با موتورسیکلت او تصادف کرد و باعث شد صدمات زیادی به او وارد شود.

وکلای تسلا از شرکت Quinn Emanuel استدلال کرده بودند که کازوبا سهل‌انگاری نکرده است و دوگان درحال دنبال‌کردن یک خودرو بوده و همین امر باعث شده که کارمند تسلا متوجه حضور دوگان نشود. از سوی دیگر، وکیل دوگان استدلال کرده که کازوبا برای رسیدن به محل کار خود عجله داشته و همین امر باعث تصادف آن‌ها شده است.

تسلا در سال 2024 روند نامساعدی داشته و حالا این خسارت 42 میلیون‌دلاری نمونه دیگری از شرایط بسیار بد غول سازنده خودروهای برقی محسوب می‌شود. غول خودروسازی تاج‌و‌تخت خود به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان را به BYD چین واگذار کرده و همین امر باعث شده است تا از ابتدای سال تاکنون، سهام این شرکت خودروسازی تقریباً 23 درصد کاهش یابد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زنجیره تامین نیازها