تحریم هواوی جلوی دو برابر شدن سود سالانه این شرکت را نگرفت

تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا علیه هواوی همچنان ادامه دارد و به‌نظر نمی‌رسد که این کشور قصد لغو محدودیت‌های ایجادشده برای غول چینی را داشته باشد. بااین‌وجود، هواوی طی سال ۲۰۲۳ پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. این غول چینی اخیراً گزارش مالی ۲۰۲۳ خود را منتشر کرده که از افزایش دو برابری سود آن نسبت به سال ۲۰۲۲ خبر می‌دهد. بنابراین تحریم‌ها جلوی این شرکت را نگرفته‌اند.

هواوی همچنان با وجود تحریم‌ها می‌تازد

به‌ گزارش CNBC و به‌نقل از منابع چینی، سود خالص هواوی طی سال گذشته میلادی بیش‌ از دو برابر افزایش را تجربه کرده و از حدود ۵ میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. دلیل اصلی این امر، ارائه محصولات متنوع‌تر و بهتر همراه با استراتژی‌های مدرن بوده که همین امر توانسته هواوی را نسبت‌ به سال گذشته موفق‌تر کند. براساس گزارش سالانه هواوی، درآمد کلی و سود خالص این غول چینی به‌ترتیب ۹.۶ و ۱۴۴.۵ درصد افزایش یافته است.

جالب اینکه درآمد کلی هواوی چیزی حدود ۹۹ میلیارد دلار بوده که رقم چشمگیری است. این عدد حدوداً دو برابر بیشتر از درآمد سالانه شرکت‌های بزرگی مانند شیائومی است. یکی از دلایل سود بالای هواوی طی سال گذشته میلادی، فروش بالای گوشی‌های هوشمند این شرکت، به‌خصوص سری میت ۶۰ بوده که با استقبال خریداران زیادی مواجه شده بودند. این غول چینی به‌لطف فروش موفق گوشی‌های هوشمندش، موفق شد به جایگاه چهارم پرفروش‌ترین تولیدکنندگان این محصول در چین صعود کند.

سایر بخش‌های مهم هواوی نیز با رشد قابل‌توجهی مواجه شده‌اند. درآمد بخش راهکار اتومبیل‌های هوشمند هواوی نیز ۱۲۸ درصد افزایش یافته تا به ۶۵۰ میلیون دلار برسد. بیشترین درآمد هواوی نیز از تجارت بخش ICT به‌دست آمده که هرچند رشد کمی داشته، اما همچنان درآمدی حدود ۵۰ میلیارد دلار را عاید غول چینی‌ها کرده است.

هواوی در سال ۲۰۲۳ میلادی موفق شد فشارهای تحریم را کاهش دهد. درحالی‌که چینی‌ها سال ۲۰۲۲ را با کاهش ۶۹ درصدی سود خالص به‌پایان رساندند، اما توانستند با تغییراتی در استراتژی، این رکود را برطرف کنند. علاوه‌براین، هواوی بیش‌از پیش روی پای خود ایستاده و تمرکزش را به تولید محصولات اختصاصی معطوف کرده است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که سال ۲۰۲۴ میلادی نیز برای هواوی می‌تواند پر از فرصت‌ها و موفقیت‌های جدید در حوزه‌های مختلف باشد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *