تبدیل بیش از ۴۰۱ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

تعداد مجوز‌های کاغذی که به شناسه یکتا تبدیل شده تا روز دوم اردیبهشت به ۴۰۱ هزار و ۴۹۰ مجوز رسیده است.

کد خبر : ۱۶۲۴۹۰

به گزارش ایبنا، در میان استان‌هایی که مجوز‌های کاغذی را به شناسه یکتا تبدیل کرده‌اند، رتبه‌های برتر همچنان متعلق به استان لرستان، گیلان، همدان و خراسان جنوبی است.

در استان لرستان از مجموع ۶۶ هزار و ۵۲۵ پروانه کسب بیش از ۲۰ هزار و ۹۶۱ پروانه، در استان گیلان از ۱۲۰ هزار و ۹۹۲ پروانه کسب ۲۹ هزار و ۳۴۶پروانه، در استان همدان از مجموع ۶۹ هزار و ۹۰۶ پروانه کسب ۱۳ هزار و ۸۰۰ پروانه و در خراسان جنوبی از مجموع ۳۳ هزار و ۱۰۲ پروانه کسب ۶ هزار و ۹۱ پروانه کسب به شناسه یکتا تبدیل شده است.

در استان‌های مذکور به ترتیب ۳۱.۵ درصد، ۲۴.۳ درصد، ۱۸.۷ درصد و ۱۸.۴ درصد از کل پروانه‌های کسب کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است.

 از ۲۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ مجوز‌های کاغذی بی اعتبار هستند و سامانه‌های دولتی و بانکی به فعالان اقتصادی فاقد مجوز الکترونیک (شناسه یکتا) خدمت نمی‌دهند؛ بنابراین آن دسته از فعالان اقتصادی که هنوز شناسه یکتا ندارند یعنی نام شان در درگاه ملی مجوز‌ها به نشانی qr.mojavez.ir قرار ندارد، می‌توانند با گوشی همراه خود و ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه/کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوز‌ها (mojavez.ir)، به سرعت، رایگان و غیرحضوری، مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

 

تبدیل بیش از ۴۰۱ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا

 

 

منبع: ایسنا

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *