استقبال نسبی ژاپنی‌ها از فیلم بیوگرافی Oppenheimer

پس از جنجالی‌ و حواشی‌های گوناگون بالاخره فیلم برنده جایزه اسکار Oppenheimer در کشور ژاپن به اکران درآمد و جایگاه سوم را در باکس آفیس به خود اختصاص داد.

آخرین ساخته کریستوفر نولان تحت عنوان Oppenheimer در سال میلادی گذشته به اکران درآمد و علی‌رغم همزمانی با پروژه‌های بزرگی همچون ماموریت غیرممکن ۷ و باربی موفق شد تا به فروشی بالغ بر ۹۶۷ میلیون دلار دست پیدا نماید؛ اثری بیوگرافی حول محور خالق بمب اتم به نام جی. رابرت اوپنهایمر که نه تنها باکس آفیس جهانی را به آتش کشید، بلکه در فصل جوایز نیز حسابی درخشان ظاهر شد و در جشنواره اسکار جوایزی همچون بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد که دستاوردی تاریخی برای کارگردان بریتانیایی‌اش محسوب می‌شود.

در حالی که این فیلم برای مخاطبین بین المللی می‌تواند جلوه جذابی داشته باشد اما ژاپنی‌ها دل خوشی از آن نداشته‌اند؛ زیرا بالاخره با اثری طرف هستیم که خالق بمب اتم را به تصویر کشیده و مسبب نابودی شهرهای هیروشیما و ناگاساکی بوده است. مسئله‌ای که در طی ۱ سال گذشته با جنجال و حواشی بسیاری همراه بوده و حتی اکران ساخته کریستوفر نولان را در این کشور تا مرز توقف پیش برده بود. با وجود تمامی حواشی و نگرانی‌ها، اوپنهایمر بالاخره در کشور ژاپن اکران شده است.

این فیلم بیوگرافی و حماسی در رقابت با آثاری همچون Strange House و Haikyu موفق شد تا رتبه سوم باکس آفیس کشور ژاپن را تصاحب کرده و با برخورداری از ۳۴۳ سینما، فروشی ۲.۵ میلیون دلاری را رقم زده است. کمپانی یونیورسال پیکچرز و توزیع‌کننده فیلم Bitters End پس از ماه‌ها رایزنی و گفت و گو توانستند تا بازه زمانی فعلی را برای اکران نهایی نمایند که با موانع و چالش‌های مختلفی همراه بوده است. نکته جالب ماجرا اینجاست که طبق گزارشات منتشر شده، سینماهای کشور ژاپن در سالن‌ها علائمی را قرار داده تا مخاطبین را نسبت به نمایش محتوای تحریک آمیز هشدار دهند.

منبع: کامیک‌بوک

Fidobroken from the inside

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *