ارزش بازار گوگل رسماً از 2 تریلیون دلار عبور کرد

گوگل یا درواقع آلفابت در یک سال اخیر با چالش‌های زیادی ازجمله ظهور هوش مصنوعی مولد که به‌عنوان رقیب موتورهای جستجو در نظر گرفته می‌شوند، دست‌وپنجه نرم کرده است. اما رشد این شرکت ادامه داشته، و حالا ارزش بازار غول فناوری مستقر در ماونتین ویو از 2 تریلیون دلار فراتر رفته است.

آلفابت، شرکت والد گوگل، پارسال در ماه نوامبر یک‌بار ارزش بازار 2 تریلیون دلار را لمس کرده بود، اما حالا به‌صورت کامل این مرز را پشت‌سر گذاشته است. این شرکت اکنون چهارمین شرکت باارزش جهان است و در لحظه نگارش این مقاله با ارزش بازار 2.146 تریلیون دلار پس از مایکروسافت (3 تریلیون)، اپل (2.6 تریلیون) و انویدیا (2.2 تریلیون) در جایگاه چهارم قرار دارد. پایین‌تر از آلفابت نام آمازون (1.8 تریلیون) و متا (1.1 تریلیون) دیده می‌شود.

ارزش بازار گوگل به 2 تریلیون دلار رسید

برخلاف افت سهام متا پس از اظهارنظر «مارک زاکربرگ» درباره این مسئله که رسیدن به درآمد از هوش مصنوعی سال‌ها طول می‌کشد، گوگل اعلام کرده است که همین حالا هم موفق به یافتن روش‌های برای فروش فناوری‌های هوش مصنوعی خود شده است. گزارش مالی فصل اول 2024 این شرکت ظاهراً نظر معامله‌گران بازار بورس را جلب کرده و به خرید بیشتر سهام گوگل و در نتیجه افزایش قیمت آن منجر شده است.

غول ماونتین ویو در سه ماه نخست سال جاری میلادی 23.7 میلیارد دلار سود و 80.5 میلیارد دلار درآمد به‌دست آورده است. رقم درآمد این شرکت 15 درصد بیشتر از بازه مشابه سال گذشته و سود آن 14 درصد بیشتر از فصل تعطیلات پایان سال 2023 بوده است.

«ساندار پیچای»، مدیرعامل آلفابت، می‌گوید سه‌ماهه اول 2024 عملکرد درخشان این شرکت در زمینه سرچ، یوتوب و خدمات ابری را نشان داده و گوگل در آستانه ورود به عصر جمینای قرار دارد. این شرکت به‌زودی مراسم توسعه‌دهندگان خود را در 25 اردیبهشت آغاز می‌کند تا ضمن رونمایی از نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید، احتمالاً از پیکسل 8A پرده بردارد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *