چرا برای ایمنی ساختمان باید درب نسوز استفاده کنیم

درب ضد حریق ایمن درب

آمار و ارقام رسمی نشان می دهند عدم رعایت استانداردهای آتش نشانی در ساختمان ها باعث بروز حوادث ناگوار و گاهاً صدمات جبران ناپذیر در سطح کشور و حتی جهان شده است بهمین علت قانون الزام استفاده از درب ضد حریق منحصر به داخل مرزهای ما نیست و در تمام دنیا باید رعایت شود. با این مقاله از حرف مفید همراه شوید تا اطلاعات کاملی از درب مقاوم در برابر حریق در اختیارتان قرار گیرد.

 

درب ضد حریق چیست ؟

درب ضد حریق راه پله یا پله فرار بخشی از ساختمانهایی محسوب می شود که معمولاً بیشتر از 4 طبقه هستند و با این هدف طراحی و اجرا شده که در زمانهای اضطراری بتوان از آن به سادگی خارج شد بهمین دلیل برای جلوگیری از ورود دیگران طوری طراحی شده تا از سمت داخل ساختمان به راحتی و با سرعت باز شود از این رو به آن درب خروج اضطراری نیز گفته می شود زیرا دستگیره های آن با لمس یا کمترین فشاری می تواند درب را به سمت بیرون باز کند.

حوادث و صدمات متعددی که هر روزه بر ساختمان ها وارد می شود باعث شد قوانین الزام آور برای درب خروج اضطراری نیز تغییر نماید و قانون ضد آتش سوزی بودن درب نیز به آن اضافه شود و اکنون با نام درب ضد حریق شهرت یافته است که دارای دستگیره آنتی پنیک یا دستگیره خروج اضطراری نیز می باشد.

 

آشنایی با درهای مقاوم در برابر حریق

درهای مقاوم در برابر حریق بعنوان جزئی از راه خروج در ساختمان ها محسوب شده و به لحاط عملکردی با درهای
ضد سرقت و سایر درها متفاوت می باشند. درهای مقاوم در برابر حریق، چارچوب و یراق آلات آن در برابر حرارت مقاوم بوده و با جداسازی فضاها از یکدیگر به صورت دودبند مانع از گسترش حریق و محصولات ناشی از آن میشوند.
این درها می بایست مقاومت کافی مطابق ساختار جانبی خود را داشته باشند. لذا این در ها نقش بسیار مهمی را در بالا بردن ایمنی مردم و گاه خسارات حاصل از آتش سوزی ایفا نموده و باعث تسهیل در فرار افراد به هنگام حریق می شود.

 

نکات خرید درب ضد حریق ( بسیار مهم)

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران پس از ثبت درخواست شرکت های تولید کننده در های مقاوم در برابر حریق دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن، شهرسازی نسبت به بررسی های مدارک و مستندات مربوطه و بازدید از شرکت، کارخانه اقدام نموده و پس از موفقیت در جلسه تعیین صلاحیت شرکت ها، در لیست شرکت های ارائه دهنده تجهیزات درهای مقاوم در برابر حریق مندرج در سایت سازمان قرار می گیرند.لازم به توضیح است شرکت های مذکور بدون هیچگونه رتبه بندی ای در لیست بارگذاری شده در سایت سازمان شبت شده اند. بنابراین در ابتدا پس از مراجعه به این لیست کارفرما می تواند در های مورد احتیاج خود را انتخاب و پس از استعلام از شرکت های مذکور نسبت به انتخاب گزینه بهینه تصیما لازم را اتخاذ نماید.

مالکین و کارفرمایان محترم می توانند با مراجعه به آدرس سایت اینترنتی شرکت های تامین و تولید کننده درهای مقاوم در برابر حریق گواهی اصالت کالای خرید خود را بصور آنلاین استعلام نموده و از صحت آن اطمینان حاصل نمایند.
درهای مقاوم در برابر حریق خود را صرفا با توجه به اطلاعات مندرج در سایت سازمان آتش نشانی تهران خریداری نموده و به تبلیغات سو در فضاهای مجازی، دیگر سایتها و افراد واسطه در این امر که مغایر با اطلاعات مذکور می باشند اکتفا ننموده و جدا خودداری نماشید.بدیهی است مسئولیت عدم رعایت این موارد به عهده ذینفعان می باشد.
مالکین و کارفرمایان محترم به تاریخ به روز رسانی لیست تجهیزات درهای مقاوم در برابر حریق که در گوشه بالای سمت چپ سایت قرار دارد توجه داشته باشند.

 

درب ضد حریق دکوراتیو

امروزه اصل اول در ساخت یک بنا، طراحی بیرونی و داخلی ساختمان است زیرا با افزایش جمعیت و بالطبع افزایش سلیقه هایی رو برو هستیم که هر کدام از آنها به دنبال زیبایی و جذابیت ساختمان خود هستند پس نمی توان صرفا چند نمونه محصول محدود را تولید و عرضه کرد بلکه باید آمادگی و توانایی این وجود داشته باشد که حتی طرح ذهنی افراد را پیاده سازی نموده و تحویل دهیم. درب ضد حریق دکوراتیو همانگونه که از اسمش پیداست برای مکانها و بناهایی است که زیبایی شاخص اصلی در طراحی ظاهریی آنجاست بدون اینکه ذره ای از مقاومت درب ضد حریق کاسته شود. شرکت ایمن درب شرق نیز با تولید انواع درب ضد حریق دکوراتیو تلاش نموده تا مجموعه ای از تنوع و زیبایی را در کنار آسایش و امنیت همراه با کسب استانداردهای مختلف با افتخار به مشتریان خود ارائه نماید.

 

قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق وابسته به شاخصهای بسیاری مانند دانستن ابعاد، تعداد و نوع سفارش می باشد همچنین تغییر در قیمت مواد اولیه درب مقاوم در برابر حریق که متاسفانه سالها است یک امر مرسوم حتی در بسیاری از صنایع دیگر نیز شده است عاملی است برای اینکه قیمت ها معمولاً 24 ساعت دارای اعتبار می باشند حتی بسیاری از قیمت های آنلاین در سطح اینترنت نیز پس از قطعی شدن سفارش تغییر خواهند نمود بنابراین پیشنهاد ما برای خرید و دریافت قیمت درب ضد حریق تماس مستقیم با کارخانه یا واحد فروش شرکت می باشد تا در کمترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز شما باشند.

 

منبع : درب ضد حریق ایمن درب

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زنجیره تامین نیازها