Inside Out احساسات،شخصیت‌هاوماجراجویی‌های جدیدی رانشان میدهد

پیکسار ویدیو ۳۰ دقیقه‌ای از انیمیشن Inside Out 2 منتشر کرده و نگاهی بر پنج گام اصلی فرایند تولید فیلم داشته است.

انیمیشن Inside Out یکی از فیلم‌های اورجینال پیکسار است که چندین جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم را از آن خود کرده است. اکنون دنباله این انیمیشن در حال ساخت است و شخصیت‌ها و احساسات جدیدی با بزرگ شدن رایلی شکل گرفته‌اند.

Inside Out احساسات،شخصیت‌هاوماجراجویی‌های جدیدی رانشان میدهد

کارگردان فیلم، کلسی من، در مقدمه این ویویو می‌گوید:

انیمیشن Inside Out هرآنچه از یک فیلم می‌خواهم را داشت. این فیلم سرگرم کننده، تخیلی و پر از معنا بود. اما از وقتی از سال ۲۰۱۵ سالن سینما را ترک کردم به آخرین جمله رایلی در فیلم فکر کردم: “در نهایت رایلی ۱۲ ساله شده. چه اتفاقی برایش می‌افتد؟” این سوالی است که در این سری قرار است بدان پاسخ دهیم.

Inside Out احساسات،شخصیت‌هاوماجراجویی‌های جدیدی رانشان میدهد

پاسخ به این سوال چند لایه‌ای است. نه تنها رایلی با ورود به دوران نوجوانی راهی ماجراجویی می‌شود، بلکه دوستان جدیدی پیدا کرده و با دوستان قدیمی‌اش خداحافظی می‌کند. تیم سازنده این انیمیشن ۵ استیج فیلم را برای خلق این انیمیشن به رخ کشیده‌اند. ست فیلم‌برداری نمایانگر فضاهای دیجیتال برای کار کردن سازندگان است. در جلسه تدوین فیلم دیدیم که چگونه یک خط از فیلم‌نامه می‌تواند کل فیلم را تغییر دهد. انیماتورها هر لحظه زیر ذره بین هستند و حتی کوچکترین جزئیات را چک می‌کنند، مانند اندازه چوب هاکی. تیم طراحی شخصیت‌ها شکل‌گیری احساسات جدید مانند اضطراب را نشان دادند.

در روایت داستان این انیمیشن، تیم سازنده آن، شماری از کاراکترهای جدید را معرفی می‌کند. نه تنها رایلی با دوستان قدیمی‌اش مانند والنتینا اورتیز ملاقات می‌‌کند بلکه شاهد حضور احساسات جدیدی مانند اضطراب، حسادت و خجالت هستیم. در حالیکه این احساسات در سری اول نبودند، مَن گفته که برای شکل‌گیری این احساسات در رایلی دلایل خاص خودش را دارد.

Inside Out احساسات،شخصیت‌هاوماجراجویی‌های جدیدی رانشان میدهد
طرحی از ذهن رایلی

من می‌خواهم همه چیز درست پیش برود‌. می‌خواهم هر دو فیلم معنادار باشند و به تمامی این سوالات پاسخ دهند که کجا بودند؟ چرا پدر و مادر این احساسات را ندارند؟
فیلم اول را من نساختم. فیلم را بعنوان یک مخاطب در سینما دیدم. سپس تصمیم بر ساخت دنباله آن گرفتم. من دنبال احساسات جدیدی بودم که فیلم را بی‌مزه و بی‌معنی نکند.

همراه با احساسات جدید، خاطرات جدیدی نیز شاهد هستیم درحالیکه رایلی آن‌ها را مخفی نگه می‌دارد. او که در میان رازهای زیادی گیر افتاده، احساسات شادی، انزجار، خشم، غم و ترسش با شخصیت‌های جدید از جمله مخفی‌کاری مواجه می‌شوند. در این میان دو نقش بزرگ وجود دارد: بلوفی با صداپیشگی ران فانچز و لنس اسلینگ‌بلید با صدای یونگ یا. بلوفی وقتی نیاز به کمک هست مستقیما با درخواست کمک وارد عمل می‌شود اما احساسات دیگر را با درون مایه کمدی سردرگم می‌کند. لنس اسلینگ‌بلید شخصیت بازی ویدیویی پلی استیشن ۲ است که قدرت خود را از دست داده اما ایده‌های قدرتمندی دارد و خنده و شادی زیادی را ایجاد می‌کند.

Inside Out احساسات،شخصیت‌هاوماجراجویی‌های جدیدی رانشان میدهد
طرح شخصیت بلوفی

درحالیکه Inside Out 2 ذهن رایلی را نشان می‌دهد، این فیلم در تلاش است تا بسیاری از شخصیت‌ها را شکل دهد. این فیلم باعث شناخت بهتر انسان و احساسات و عواطفش می‌شود و بزرگ شدن یک دختر نوجوان را نشان می‌دهد که تجارب و احساسات جدیدی پیدا می‌کند.

انیمیشن Inside Out 2 در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۲۴ (۲۵ خرداد) راهی سینماها می‌شود.

منبع: کامیک بوک

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *