کمک 6.4 میلیارد دلاری آمریکا به سامسونگ برای تولید تراشه در تگزاس

دولت آمریکا امروز اعلام کرد که 6.4 میلیارد دلار به سامسونگ یارانه می‌دهد تا در آستین تگزاس کارخانه تولید تراشه‌های پیشرفته بسازد. این اقدام جدیدترین نمونه از موج جدید کمک‌های مالی دولت ایالات‌متحده به شرکت‌های تراشه‌سازی است. پیش‌تر اعلام شده بود که اینتل و TSMC هم کمک‌هایی را در این زمینه دریافت می‌کنند.

به‌ گزارش واشنگتن پست، این کمک مالی در شرایطی به سامسونگ اعطا می‌شود که غول فناوری کره جنوبی در یک برنامه بزرگ‌تر با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد دلاری قصد دارد کارخانه تراشه‌سازی تیلور تگزاس را که همین حالا در دست احداث است، ارتقا دهد و همچنین تا پایان دهه یک کارخانه دیگر بسازد. به‌علاوه، سامسونگ می‌خواهد یک مرکز تحقیق و توسعه جدید در ایالات‌متحده راه‌اندازی کند.

سامسونگ در خاک آمریکا تراشه خواهد ساخت

تراشه‌ساز کره‌ای یک تأسیسات «بسته‌بندی پیشرفته» تراشه نیز در آمریکا احداث می‌کند. این کارخانه تخصصی تراشه‌های مختلف و قطعات الکترونیکی را کنار هم قرار می‌دهد تا برای استفاده در گوشی‌ها، خودروها، هواپیماها و هزاران دستگاه دیگر آماده شوند.

قرارداد سامسونگ با دولت آمریکا شامل 40 میلیون دلار برای آموزش نیروهاست و دولت انتظار دارد که این پروژه در طول پنج سال آینده 17000 شغل درزمینه ساخت‌وساز و 4500 شغل در بخش تولید ایجاد کند.

پیش از اعلام این خبر، «جینا ریموندو»، وزیر بازرگانی آمریکا، در گفت‌وگویی با خبرنگاران گفت: «کل زنجیره، از تحقیق و توسعه تا بسته‌بندی، در چند موقعیت آسیایی متمرکز شده است و زنجیره تأمین ایالات‌متحده را در برابر اخلال‌ها بسیار آسیب‌پذیر می‌کند. این مسئله غیرقابل‌پذیرش است. این سرمایه‌گذاری‌ها به ایالات‌متحده اجازه می‌دهد که دوباره در جهان پیشگام و رهبر باشد.»

این خبر در شرایطی اعلام می‌شود که دولت آمریکا هفته گذشته از اعطای کمک 6.6 میلیون دلاری آمریکا به بزرگ‌ترین تراشه‌ساز جهان یعنی TSMC خبر داده بود. در ابتدای فروردین‌ماه هم اعلام شد که کاخ سفید به اینتل 8.5 میلیارد دلار کمک می‌کند تا تولید تراشه را به خاک این کشور بیاورد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *