«وارن بافت» حدود 13 درصد از سهام شرکتش در اپل را فروخت

«وارن بافت»، سرمایه‌گذار مشهور و مدیرعامل شرکت برکشر هاتاوی، در سه‌ماهه آخر سال 2023 حدود 10 میلیون عدد از سهام شرکت خود در اپل را فروخت؛ اکنون در سه‌ماهه اول 2024 نیز شرکت او حدود 13 درصد (معادل 115 میلیون سهم) از دارایی عظیم‌ خود در اپل را فروخته است.

براساس گزارش CNBC، گزارش درآمد سه‌ماهه اول سال 2024 برکشر هاتاوی نشان داد که سهام آن در اپل اکنون 135.4 میلیارد دلار یا تقریباً معادل 790 میلیون سهم است. این بدان معناست که وارن بافت در سه‌ماهه اخیر حدود 115 میلیون سهم را فروخته است. البته بافت بر تعهد خود به اپل تأکید و علت فروش این سهام را مسائل مالیاتی ذکر کرد.

وارن بافت و فروش سهام بیشتری از اپل

در جلسه سالانه برکشر هاتاوی وارن بافت از اپل تمجید کرد و گفت که این شرکت از دو دارایی بزرگ دیگر آن‌ها یعنی سهام امریکن اکسپرس و کوکاکولا، «کسب‌وکار بهتری» محسوب می‌شود. بافت همچنین به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد که شرایط را به‌طرز چشمگیری تغییر دهد، این شرکت همچنان اپل را به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری خود خواهد داشت.

زمانی که برکشر 10 میلیون سهم از اپل را در سال 2020 فروخت، وارن بافت بعداً اعتراف کرد که این تصمیم احتمالاً یک اشتباه بوده است. در سه‌ماهه چهارم 2023، برکشایر حدود 1 درصد از دارایی‌های اپل خود (معادل 10 میلیون سهم) را فروخت، بنابراین این دومین سه‌ماهه متوالی است که این شرکت سهام خود را در اپل کاهش می‌دهد.

وارن بافت جزئیات خاصی درباره اینکه چرا برکشر هاتاوی 13 درصد از دارایی‌های اپل خود را در سه‌ماهه اول 2024 فروخته، ارائه نکرد. با‌این‌حال، او اشاره کرد که قرار است منابع نقدی خود را برای اهداف مالیاتی افزایش دهد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *