مانگای کاپیتان سوباسا یا فوتبالیست‌ها پس از ۴۳ سال تمام شد

مانگای بسیار محبوب کاپیتان سوباسا که با نام فوتبالیست‌ها در ایران شناخته می‌شود، پس از ۴۳ سال به اتمام رسید.

مجموعه مانگای بسیار محبوب و فوتبالی Captain Tsubasa که در سراسر جهان توانسته به شهرت برسد، اثری ساخته تاکاهاشی یویچی است که پس از نزدیک به ۴۳ سال حالا به پایان رسیده است. آخرین فصل از این مانگای محبوب به تازگی چاپ و منتشر شده است.

بیش از ۹۰ میلیون نسخه از این مانگا در بیش از ۵۰ کشور و منطقه به چاپ و فروش رسیده و برخی از بازیکنان فوتبال نیز از جمله طرفداران سرسخت آن هستند. مجله Weekly Shonen Jump در سال ۱۹۸۱ میلادی شروع به چاپ این مانگا درباره اعجوبه فوتبالی به نام اوزورا سوباسا کرده بود.

ماجراهای سوباسا، دوستی او با هم تیمی‌ها و رقبا و همچنین چندین بازی دراماتیک و جذاب توانسته طرفداران بسیار زیادی را به این مجموعه مانگا جلب کند. تاکاهاشی یویچی در ماه ژانویه سال گذشته اعلام کرده بود که این سریال را به پایان می‌رساند و دلیل آن نیز کاهش قدرت بدنی خودش و همچنین تغییرات در خلاقیت به خاطر دیجیتال سازی است.

در این مجموعه مانگا داستان سوباسا به عنوان پسری ۱۱ ساله شروع شده بود اما در پایان این مجموعه او ۲۲ سال سن داشت و به عنوان عضوی از تیم ملی ژاپن در رقابت‌های المپیک شرکت کرده بود. البته تاکاهشی بیان کرده که او ایده‌هایی درباره ادامه دادن داستان سوباسا و شرکت او در جام جهانی دارد. او گفته که قصد دارد یک وب سایت راه‌اندازی کند و از تابستان سال جاری میلادی شروع به انتشار داستان‌هایی از سوباسا می‌کند.

منبع: nhk

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *