قیمت سهام شرکت انویدیا ماه آینده ارزان‌تر می‌شود

قیمت یک سهم انویدیا در حال کاهش پیدا کردن است و این امر باعث می‌شود تا سهام هوش مصنوعی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر شود. غول تراشه‌ساز در گزارش مالی فصلی خود از تقسیم 10 به 1 سهام در ماه ژوئن خبر داد. با این وجود، سهامداران عادی شرکت یک روز بعد از زمان بسته‌شدن بازار، به ازای هر سهمی که دارند، 9 سهم اضافی نیز دریافت خواهند کرد.

براساس گزارش اینسایدر، تیم مدیریت انویدیا توضیح می‌دهد که هدف تقسیم سهام این است که «مالکیت سهام برای کارمندان و سرمایه‌گذاران در دسترس‌تر باشد.»

کاهش قیمت سهام انویدیا در آینده

سهم انویدیا در معاملات پیش از بازار روز پنجشنبه به 1000 دلار رسید. با این حال، در 10 ژوئن و زمانی که معاملات براساس تقسیم سهام انویدیا آغاز شده باشد، قیمت آن باید به حدود یک دهم سطح قبل از تقسیم خود کاهش پیدا کند.

البته ارزش بازار غول نیمه‌هادی که حدود 2.5 تریلیون دلار است با وجود این تقسیم تغییر نخواهد کرد. در واقع مالکیت شرکت به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود و این امر هیچ تأثیری بر ارزش کل واحد تجاری ندارد.

علاوه بر این، احتمال اضافه‌شدن انویدیا به میانگین صنعتی داو جونز (Dow Jones) نیز وجود دارد. اگر غول هوش مصنوعی به همتایان بزرگ خود مانند اپل، آمازون و مایکروسافت بپیوندد، پایگاه سهامداران آن گسترش پیدا می‌کند.

تقسیم سهام انویدیا در زمانی اعلام شده است که قیمت سهام این شرکت در سال جاری با افزایش 550 درصدی همراه بوده است و از زیر 150 دلار در ابتدای سال 2023 به حدود 1000 دلار رسید. انویدیا در حال حاضر یکی از تولیدکنندگان اصلی تراشه‌های هوش مصنوعی است و از نظر مالی موفقیت‌های بسیار بزرگی داشته است، زیرا شرکت‌هایی مانند تسلا و متا از جمله مشتریان پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی آن هستند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *