سونی از کاهش سود سالانه 7 درصدی شرکت خبر می‌دهد

سونی گزارش می‌‌دهد که باتوجه به افت فروش پلی استیشن 5 نسبت به هدف تعیین‌شده، سود عملیاتی سالانه این شرکت در سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 7 درصد کاهش یافته است.

سونی اعلام کرد که فروش کنسول پرچمدار پلی استیشن 5 در سال مالی 2023 به 20.8 میلیون دستگاه رسیده است. این شرکت در سال گذشته میلادی نتوانست فروش خوبی را برای این دستگاه رقم بزند. سونی ابتدا گفته بود که 25 میلیون دستگاه PS5 می‌فروشد ولی در ماه فوریه به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که در اهداف فروش خود تجدیدنظر کرده و پیش‌بینی کرد که 21 میلیون دستگاه پلی‌استیشن 5 بفروشد، اما میزان فروش گزارش‌شده حتی از پیش‌بینی‌های ماه فوریه هم کمی کمتر شده است.

گزارش مالی سونی و کاهش سود عملیاتی سالانه شرکت

سونی همچنین از کاهش سود کسب‌وکار راه‌حل‌های تصویربرداری و حسگرهای (I&SS) خود که تراشه‌های تصویربرداری شرکت را شامل می‌شود، خبر داد. کسب و کار I&SS سونی درآمد عملیاتی 193.5 میلیارد ین (1.237 میلیارد دلار) را ثبت کرد که 9 درصد نسبت به سال 2022 کاهش داشته است.

درآمد سونی 3.5 تریلیون ین (22.4 میلیارد دلار) گزارش شده که این عدد در مقابل 2.89 تریلیون ین (18.4 میلیارد دلار) مورد انتظار از سوی تحلیلگران است. طبق داده‌های LSEG، این اعداد نشان‌دهنده افزایش 14 درصدی نسبت به سال گذشته و اولین کاهش از سه‌ماهه منتهی به سپتامبر 2020 است. سود عملیاتی شرکت 229.4 میلیارد ین (1.46 میلیارد دلار) در مقابل 236.81 میلیارد ین (1.51 میلیارد دلار) مورد انتظار تحلیلگران است. این نشان‌دهنده جهش 57 درصدی نسبت به سال گذشته است.

سونی اعلام کرد که کاهش درآمد کلی این شرکت را برای سال مالی جاری پیش‌بینی می‌کند. این شرکت انتظار دارد فروش برای سال منتهی به مارس 2025 کاهش 5 درصدی داشته باشد. انتظار می‌رود درآمد عملیاتی سال مالی 2024 حدود 5 درصد افزایش پیدا کند. سونی در ماه فوریه اعلام کرد که 900 کارمند بخش تجارت بازی خود را اخراج خواهد کرد و استودیوی لندن را تعطیل می‌‌کند.

به گزارش رویترز، سونی پیکچرز هفته گذشته نامه‌ای مبنی بر ابراز علاقه به خرید پارامونت ارسال کرد. باید دید در سال جاری میلادی وضعیت سونی به چه سمت‌وسویی خواهد رفت.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *