سود سه‌ماهه سامسونگ بیش از 900 درصد افزایش یافت

سامسونگ الکترونیکس انتظار دارد سود سه ماهه اول سال 2024 آن نسبت به سال قبل بیش از 10 برابر شود. این موضوع در حالی اعلام شده که بازار جهانی تراشه پس از رکود دوران همه‌گیری بهبود یافته و تقاضا برای محصولات مربوط به هوش مصنوعی رونق گرفته است.

سامسونگ که مقر آن در کره جنوبی است، بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه، گوشی‌های هوشمند و تلویزیون در جهان محسوب می‌شود. این شرکت قرار است در 30 آوریل (11 اردیبهشت) گزارش مالی دقیق خود را منتشر کند.

پیش‌بینی سود و درآمد سه ماهه اول 2024 سامسونگ

غول کره‌ای برای سه ماهه ژانویه تا مارس اعلام کرده که انتظار دارد سود عملیاتی آن به 6.6 تریلیون وون (4.9 میلیارد دلار) برسد که این میزان 931 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2023 است. همچنین این رقم انتظار تحلیلگران (حدود 5.7 تریلیون وون) را شکست داده است.

انتظار می‌رود که پس از رکود شدید یک سال قبل، درآمد این شرکت با افزایش قیمت نیمه‌هادی‌ها در بازار جهانی افزایش یابد. تخمین زده می‌شود که قیمت جهانی تراشه‌های حافظه در سال گذشته حدود یک پنجم افزایش یافته است. بخش نیمه‌هادی سامسونگ معمولاً بیشترین درآمد این شرکت را به همراه دارد. همچنین انتظار می‌رود که تقاضا برای نیمه‌رساناها در سال جاری با کمک رونق فناوری هوش مصنوعی همچنان قوی باقی بماند.

زمین لرزه‌ای که در 3 آوریل تایوان را لرزاند ممکن است عرضه جهانی تراشه‌ها را کاهش دهد که این امر می‌تواند به سامسونگ اجازه دهد تا قیمت تراشه‌های خود را بیشتر افزایش دهد. چندین تراشه ساز بزرگ از جمله TSMC که تامین کننده اپل و انویدیا است، در تایوان مستقر شده‌اند. در حالی که TSMC گفته که زلزله تأثیر زیادی بر تولید آن نداشته، اما عملکرد آن باعث اختلال شده است.

سامسونگ همچنین انتظار دارد که درآمدش از فروش گوشی‌های پرچمدار گلکسی S24 بهبود پیدا کند که در ماه ژانویه عرضه شده بودند. روزگذشته در گزارش دیگری گفته شده بود که گوشی محبوب گلکسی S24 FE احتمالاً تابستان امسال معرفی خواهد شد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *