سهام اوراکل با کمک هوش مصنوعی به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید

سهام شرکت اوراکل (Oracle) روز سه‌شنبه نزدیک به 12 درصد افزایش پیدا کرد و ارزش آن در هنگام نوشتن این مطلب به رکورد 127.54 دلار به‌ازای هر سهم رسیده است. اوراکل کورپوریشن که درزمینه طراحی و تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار فعالیت دارد، گزارش درآمد سه‌ماهه خود را به‌تازگی منتشر کرده که عملکردی فراتر از انتظارات تحلیلگران داشته است. این امر همراه با همکاری‌های اوراکل درزمینه هوش مصنوعی، باعث افزایش درآمد و رشد سهام آن شده است.

براساس گزارش CNBC، رکورد قبلی سهام اوراکل به سپتامبر سال 2023 برمی‌گردد که در آن زمان با قیمت 126.71 دلار به‌ازای هر سهم به فروش می‌رسید. همچنین این بزرگ‌ترین رشد سهام این شرکت از 10 دسامبر 2021 تاکنون محسوب می‌شود؛ زمانی که سهام اوراکل رشد 15.6 درصدی را شاهد بود.

درآمد و سود شرکت اوراکل

اوراکل در گزارش مالی سه‌ماهه خود، سود هر سهمش را 1.41 دلار گزارش کرده، درحالی‌که انتظار تحلیلگران 1.38 دلار به‌ازای هر سهم بوده است. درآمد آن نیز 13.28 میلیارد دلار گزارش شده که کمی از انتظار 13.3 میلیارد دلاری تحلیلگران کمتر است.

اوراکل کورپوریشن خود را به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات ابری کم‌هزینه معرفی می‌کند و تاکنون میلیاردها دلار برای تراشه‌های انویدیا هزینه کرده، زیرا با آمازون و مایکروسافت، دو غول حوزه فناوری در رقابت است. این تلاش‌ها و همچنین همکاری دیگری با انویدیا که ابررایانه‌های این شرکت را در دسترس مشتریان اوراکل قرار می‌دهد، باعث شد تا درآمد بخش ابری آن در سه‌ماهه سوم تا 25 درصد رشد داشته باشد.

به‌همین‌ترتیب، بخش خدمات ابری و پشتیبانی مجوز این شرکت که بزرگ‌ترین کسب‌وکار آن محسوب می‌شود، با افزایش 12 درصدی، 9.96 میلیارد دلار درآمد داشته که از انتظار 9.94 میلیارد دلاری تحلیلگران بیشتر است.

درنهایت، این شرکت هفته آینده اعلامیه‌های مشترکی با انویدیا خواهد داشت که احتمالاً در کنفرانس توسعه‌دهندگان GTC که از 18 تا 21 مارس (28 اسفند تا 2 فروردین) برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *