تکرار یک جنون؛ سهم‌های موسوم به میم با رشد خیره‌کننده مواجه شدند

معامله‌گران بازار در اقدامی عجیب که یادآور اتفاقات سال 2021 است، دست به خرید سهم‌های موسوم به «میم» (Meme) زده‌اند و ارزش سهام خیلی از شرکت‌ها را به‌طرز عجیبی افزایش داده‌اند. در این میان اسامی شرکت‌هایی مثل گیم‌استاپ، AMC و بلک‌بری دیده می‌شود.

رشد دوباره سهم‌های میم در بازار

به‌گزارش ABC، چندین سهام میم یا سهام شرکت‌هایی که به‌جای رشد حساب‌شده و منطقی، به‌دلیل حرکت گروهی و بی‌دلیل کاربران شبکه‌های اجتماعی بالا می‌رود، در روزهای اخیر رشد خیره‌کننده‌ای داشته‌اند. سهام شرکت گیم‌استاپ در روز دوشنبه 72 درصد رشد کرد و در روز سه‌شنبه نیز با رشد 60 درصدی روبه‌رو شد. به‌علاوه، سهام AMC Entertainment و بلک‌بری نیز به‌ترتیب در روز گذشته 31 و 12 درصد رشد کرده‌اند.

احیای سهم‌های میم در شرایطی رخ می‌دهد که معامله‌گری به‌نام «کیت گیل» که با نام Roaring Kitty نیز شناخته می‌شود، پس از سه سال غیبت، دوباره به شبکه اجتماعی ایکس آمده است. او یکشنبه شب طرح یک میم را در صفحه خود منتشر کرد که مردی روی یک صندلی درحال خم‌شدن به سمت جلو را نشان می‌دهد. او از آن جهت به شهرت رسیده است که در سال 2019 حدود 53 هزار دلار از سهام گیم‌استاپ را خریداری کرده و پس از رشد خیره‌کننده سهام این شرکت در آن بازه زمانی، ارزش دارایی خود را به چند میلیون دلار رسانده بود.

حالا معامله‌گران یک‌بار دیگر به ردیت معروف WallStreetBets رفته‌اند و کاربران را به خرید سهم‌های میم تشویق می‌کنند. همزمان با رشد این سهم‌ها، شرکت‌های دیگر نیز در بازار بورس رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند. برای مثال، ویرجین گلکتیک با 22 درصد، SunPower Corp با 60 درصد و Plug Power با 19 درصد رشد خوبی را پشت‌سر گذاشته‌اند.

گفتنی است که سرمایه‌گذاری در سهام این شرکت بدون هیچ پشتوانه تکنیکی یا بنیادی انجام می‌شود و همان‌طور که رشد ارزش سهام آن‌ها سریع و شدید است، افت و ریزش آن‌ها نیز می‌تواند به‌سرعت رخ دهد.منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *