تکذیب افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد غذایی/ قیمت کالاهای اساسی ثابت می ماند

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار کرد؛

با ورود وزارت جهاد کشاورزی، شایعات افزایش نرخ کالاهای اساسی پایان یافت، بنابراین افزایش قیمتی در کالاهای اساسی نخواهیم داشت.

کد خبر : ۱۶۲۰۹۳

به گزارش ایبنا، «رضا کنگری» در خصوص انتشار اخباری به نقل از وی مبنی بر اینکه در دو هفته اخیر قیمت مواد غذایی ۳۰ درصد افزایش یافته است، افزود: به تازگی شایعاتی مبنی براینکه با رشد نرخ ارز آزاد، قیمت ارز کالا‌های اساسی نیز دستخوش تغییر خواهد شد، نگرانی‌هایی برای شرکت‌های واردکننده و توزیع کننده بوجود آورده بود، تاجایی که برخی فروشندگان، کالا‌های خود از جمله حبوبات را به بازار عرضه نمی‌کردند.

وی اضافه کرد: البته هنوز به دلیل تعطیلات برخی شرکت‌ها نیز فعالیت خود را شروع نکرده بودند بنابراین شرکت‌هایی که فعالیت داشتند، محصولات را به نرخ‌های دلخواه عرضه می‌کردند.

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهارداشت: با پیگیری‌های اتحادیه مذکور و اعلام اخیر وزارت جهاد کشاورزی مبنی براینکه تغییر نرخ ارز آزاد ارتباطی به کالا‌های اساسی و مواد غذایی ندارد و نرخ ارز کالا‌های اساسی و مواد غذایی به هیچ عنوان تغییری نخواهد داشت، برخی شرکت‌ها فعالیت خود را تازه شروع کرده و کالا‌های خود را روانه بازار می‌کنند.

کنگری گفت: با شروع فعالیت شرکت‌ها از روز شنبه قیمت‌ها به ثبات خواهد رسید و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر تمامی کالا‌های اساسی در بازار به وفور موجود است و هیچ کمبودی در زمینه تامین این کالا‌ها نداریم و قیمت‌ها نیز تغییری نخواهد داشت.

 

منبع: ایرنا

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *