تعدیل نیرو در شرکت خودروسازی تسلا همچنان ادامه دارد

تسلا همزمان با کاهش قیمت خودروهای الکتریکی این شرکت، گروه جدیدی از نیروی کار خود را در بخش‌های نرم‌افزار، خدمات و مهندسی اخراج می‌کند. این نخستین‌بار نیست که تسلا در هفته‌های اخیر دست به تعدیل نیرو می‌زند.

همزمان با اعلام کاهش فروش تسلا و به‌تبع آن کاهش قیمت خودروهای الکتریکی این شرکت، تعدادی از کارمندان تسلا کار خود را از دست دادند. به‌نظر می‌رسد این روند هنوز ادامه دارد و تسلا همچنان به تعدیل نیرو ادامه می‌دهد. البته ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هنوز به‌صورت علنی در مورد این دور از اخراج‌ها اظهارنظر نکرده است.

تعدیل نیرو در تسلا همچنان ادامه دارد

تسلا با معضل کاهش فروش خودروهای خود مواجه است. در همین راستا، شرکت متعلق به ایلان ماسک، کارکنان بخش‌های نرم‌افزار، خدمات و مهندسی را در چهارمین هفته از تعدیل نیروها، از کار‌ بی‌کار می‌کند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که تسلا اعلام کرد که قیمت سه مدل از پنج مدل خودروی خود را در ایالات‌متحده کاهش می‌دهد زیرا این شرکت با کاهش فروش، رقابت سخت در بازار خودروهای الکتریکی، و فراخوان تقریباً 4000 سایبرتراک به‌دلیل نقص بالقوه در پدال گاز مواجه است.

ایلان ماسک همچنین اعلام کرد که تسلا در اوایل این ماه 10 درصد از نیروی کار خود را که تقریباً 140‌ هزار نفر هستند، تعدیل می‌کند. وی مدعی شد که اخراج‌ها شرکت را قادر می‌سازد که برای رشد بعدی سبک‌تر، خلاق‌تر و تشنه‌تر شود. براساس گزارش Electrek، حالا کارکنان این شرکت خودروسازی، ایمیل‌هایی را به‌عنوان بخشی از برنامه اخراج گسترده‌تر دریافت کرده‌اند.

سهام تسلا حدود بیش از یک درصد رشد داشته است ولی این شرکت به‌صورت علنی در مورد این اخراج‌ها اظهارنظر نکرده است. باید دید این روند تا کجا ادامه دارد و تسلا چه برنامه‌های دیگری را در این زمینه دنبال می‌کند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *