برنامه Beeper توسط مالک وردپرس خریداری شد

شرکت اتوماتیک (Automattic)، مالک پلتفرم مدیریت محتوای محبوب وردپرس (WordPress)، Beeper را خریداری کرده است و تمام 27 کارمند آن را جذب خواهد کرد. Beeper در ماه دسامبر به دلیل انتشار برنامه Beeper Mini مورد توجه قرار گرفته بود که iMessage را در دسترس گوشی‌های اندرویدی قرار می‌داد.

براساس گزارش‌های منتشرشده، Automattic ظاهراً قصد ندارد تا Beeper Mini را احیا کند، اما مسئولیت Beeper که یک برنامه چت جهانی برای اندروید، iOS و دسکتاپ است را برعهده خواهد گرفت. اپلیکیشن Beeper که اکنون برای تمام کاربران منتشر شده است قادر به ادغام با چندین شبکه چت با یک صندوق ورودی جهانی است، اگرچه در حال حاضر با iMessage کار نمی‌کند.

خرید برنامه Beeper

«اریک میگیکوفسکی»، مدیرعامل Beeper در پستی، ضمن اعلام خرید این شرکت توسط Automattic، گفت که Beeper «به‌طور محتاطانه نسبت به آینده خوش‌بین است»، زیرا وزارت دادگستری از اپل «به‌دلیل مسدودکردن دسترسی Beeper Mini به iMessage» شکایت کرده است. میگیکوفسکی حالا به‌عنوان رئیس بخش پیام‌رسانی Automattic به کار خود ادامه خواهد داد و Beeper کار خود را به‌عنوان یک تیم مستقل ادامه می‌دهد.

Beeper Mini از پروتکل‌های iMessage استفاده می‌کرد و از سرورهای iMessage خود اپل بهره می‌برد تا کاربران اندرویدی بتوانند بدون نیاز به Apple ID برای کاربران آیفون پیام iMessage ارسال کنند. این برنامه از تمام عملکردهای iMessage، از جمله تیک‌خواندن، نشانگرهای تایپ، واکنش‌ها و رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی می‌کرد.

اپل از این موضوع که Beeper Mini از سرورهای iMessage استفاده می‌کند چندان راضی نبود و به‌همین دلیل این برنامه را مسدود کرد. Beeper پس از آن چندین رویکرد را امتحان کرد، اما در نهایت از ارائه iMessage روی اندروید صرف‌نظر کرد و در عوض، تصمیم گرفت تا روی تبدیل‌شدن به بهترین برنامه چت جهان تمرکز کند.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *