باکس آفیس | صدرنشینی فیلم The Fall Guy با وجود فروش کم

فیلم The Fall Guy با وجود فروش کم خودش در اولین هفته اکرانش روی پرده سینماها توانست صدرنشین جدول باکس آفیس باشد.

جدیدترین فیلم کمپانی یونیورسال یعنی فیلم «فال گای» که یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۴ میلادی به شمار می‌رفت، سرانجام به روی پرده سینماها آمد و در اولین هفته اکرانش در داخل آمریکا توانست فروش ۲۸٫۵ میلیون دلاری را به دست بیاورد و در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد.

فیلم «فال گای» ساخته دیوید لیچ و با هنرنمایی رایان گاسلینگ و امیلی بلانت در نقش‌های اصلی در فروش هفته ابتدایی خودش در گیشه‌های بین‌المللی مبلغ ۳۶٫۹ میلیون دلار را کسب کرد تا با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی، این اثر اکشن و کمدی در هفته ابتدایی اکرانش فروش جهانی ۶۵٫۴ میلیون دلار را از آن خودش کند.

فیلم the phantom menace
فیلم Star Wars The Phantom Menace

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته نیز فیلم Star Wars The Phantom Menace قرار دارد، فیلمی محصول سال ۱۹۹۹ میلادی از فرنچایز جنگ ستارگان که در اکران مجددش توانست به فروش ۸٫۱ میلیون دلار در گیشه داخل آمریکا دست پیدا کند. این فیلم در اکران مجددش در گیشه‌های بین‌المللی نیز مبلغ ۶٫۴ میلیون دلار را از آن خودش کرده است تا در اولین هفته اکران جهانی به فروش ۱۴٫۵ میلیون دلار دست پیدا کند.

فیلم Challengers با هنرنمایی زندایا که هفته گذشته در صدر جدول باکس آفیس قرار داشت، این هفته به جایگاه سوم سقوط کرده است. این اثر سینمایی این هفته فروش ۷٫۶ میلیون دلاری را در داخل آمریکا کسب کرده و فروش داخلی کلی‌اش پس از این دو هفته به رقم ۲۹٫۵ میلیون دلار رسیده است.

این اثر سینمایی همچنین در اکران این هفته خودش در گیشه‌های خارج از آمریکا مبلغ ۷٫۵ میلیون دلار را کسب کرده تا فروش کلی بین‌المللی‌اش به رقم ۲۲٫۸ میلیون دلار افزایش پیدا کند. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی، این اثر سینمایی پس از دو هفته بیش از ۵۲٫۳ میلیون دلار فروش جهانی داشته است.

فیلم tarot
فیلم Tarot

فیلم ترسناک Tarot محصول کمپانی سونی نیز در اولین هفته اکرانش جایگاه بهتری جز جایگاه چهارم جدول باکس آفیس به دست نیاورده است. این فیلم سینمایی در این هفته به فروش ۶٫۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرده و در خارج از آمریکا نیز مبلغ ۳٫۷ میلیون دلار را از آن خودش کرده است تا فروش جهانی این فیلم در اولین هفته حضورش روی پرده سینماها از مبلغ ۱۰٫۲ میلیون دلار عبور کند.

فیلم Godzilla x Kong: The New Empire که ششمین هفته اکرانش روی پرده سینماها را پشت سر می‌گذراند، این هفته به فروش ۴٫۵ میلیون دلار در گیشه‌های داخل آمریکا بسنده کرد و در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس قرار گرفت. پس از این شش هفته، فروش کلی داخلی این اثر سینمایی مبلغ ۱۸۸ میلیون دلار است.

فیلم «گودزیلا در برابر کونگ: امپراتوری جدید» این هفته در گیشه‌های خارج از آمریکا توانسته مبلغ ۹٫۸ میلیون دلار را کسب کند و فروش بین‌المللی خودش را به رقم ۳۵۸٫۸ میلیون دلار برساند. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی، این اثر تاکنون فروش جهانی ۵۴۶٫۸ میلیون دلار را به ثبت رسانده است.

باکس آفیس

فیلم The Garfield Movie این هفته در برخی از گیشه‌های بین‌المللی به روی پرده سینماها آمده و توانسته مبلغ ۲۲ میلیون دلار را از آن خودش کند. این در حالی است که این اثر سینمایی هنوز روی پرده سینماهای داخل آمریکا اکران نشده است. این در حالی است که هفته‌های آتی نیز می‌توان منتظر فیلم Furiosa: A Mad Max Saga بود که یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۴ است.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته فروش جهانی (میلیون دلار)
۱ The Fall Guy ۲۸٫۵ ۶۵٫۴
۲ Star Wars: Episode I – The Phantom Menace ۸٫۱ ۱۴٫۵
۳ Challengers ۷٫۶ ۵۲٫۲
۴ Tarot ۶٫۵ ۱۰٫۲
۵ Godzilla x Kong: The New Empire ۴٫۵ ۵۴۶٫۸
۶ Civil War ۳٫۵ ۹۵٫۶
۷ Unsung Hero ۳ ۱۳٫۱
۸ Kung Fu Panda 4 ۲٫۴ ۵۲۰
۹ Abigail ۲٫۳ ۳۴٫۷
۱۰ Ghostbusters: Frozen Empire ۱٫۸ ۱۹۵٫۱

منبع: deadline – boxofficemojo

milad saهادی صفائی

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *