ایلان ماسک ظاهراً به‌دنبال جذب سرمایه 3 میلیارد دلاری برای xAI است

به‌نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران نزدیک به ایلان ماسک درحال مذاکره هستند تا به استارتاپ هوش مصنوعی xAI کمک کنند. ماسک قصد جمع‌آوری 3 میلیارد دلار سرمایه را دارد تا ارزش شرکت هوش مصنوعی خود را به 18 میلیارد دلار برساند.

به گزارش وال استریت ژورنال، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر Gigafund و Steve Jurvetson ازجمله حامیانی هستند که قصد سرمایه‌گذاری در شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک را دارند.

نام یکی از بنیان‌گذاران یک شرکت سرمایه‌گذاری دیگر نیز در میان حامیان این شرکت هوش مصنوعی است. با‌این‌حال، نام این شخص یا کمپانی فعلاً نامشخص است. البته شرایط تزریق کمک‌های مالی به xAI هنوز نهایی نشده و برنامه‌ها ممکن است تغییر کند. بااین‌حال، اخیراً مذاکرات ماسک برای جمع‌آوری کمک‌های مالی شتاب گرفته است.

فعلاً ایلان ماسک اظهارنظری در رابطه با این موضوع نکرده و به درخواست‌ها درباره صحت این خبر پاسخ نداده است.

اظهارات ضدونقیض ایلان ماسک برای جذب سرمایه

ماسک در جستجوی جایگزینی برای OpenAI که تحت حمایت مایکروسافت است، شرکت xAI را در سال 2023 تأسیس کرد.

قبلاً گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم ایلان ماسک برای جمع‌آوری 6 میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی منتشر شده بود، اما در اوایل سال جاری میلادی، او اعلام کرد که xAI با سرمایه‌گذاران برای تأمین منابع مالی مذاکره نکرده است.

بااین‌حال، فایننشال تایمز در ژانویه 2024 گزارش داد که xAI درحال مذاکره برای افزایش بودجه به ارزش 20 میلیارد دلار است. ماسک در آن زمان گفته بود:

«xAI سرمایه جذب نمی‌کند و من با کسی در این زمینه صحبتی نداشته‌ام.»

xAI در ماه مارس یک نسخه پیشرفته‌تر از چت بات خود را به نام Grok-1.5 معرفی کرد. چت‌بات Grok برای استفاده کاربران پریمیوم شبکه اجتماعی X که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، در دسترس است. باید منتظر ماند و دید که بالاخره شرکت‌های بزرگ در xAI سرمایه‌گذاری می‌کنند یا خیر.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *