اپل سرمایه‌گذاری در ویتنام را افزایش می‌دهد

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل، در جریان سفر به هانوی، پایتخت ویتنام، اعلام کرد که این شرکت درحال افزایش تعهدات خود به ویتنام است. اما این تعهدات شامل چه مواردی است؟

به‌ گزارش بلومبرگ، این شرکت اعلام کرد که اپل علاوه بر حمایت از طرح آب آشامیدنی مدارس محلی ویتنام، سرمایه‌گذاری در تأمین‌کنندگان ویتنامی را افزایش خواهد داد. به گفته این شرکت، اپل از سال 2019 نزدیک به 400 تریلیون دانگ (16 میلیارد دلار) در این کشور آسیایی از طریق شرکای زنجیره تأمین خود هزینه کرده است.

برنامه‌های اپل برای کشور ویتنام

تیم کوک برای بازدیدی 2 روزه به شهر هانوی سفر کرده است. مدیرعامل اپل در جریان این سفر، با برنامه‌نویسان و سازندگان محتوای ویتنامی نیز دیدار خواهد کرد. او عکسی از خود در کنار دریاچه هوان کیم ویتنام منتشر کرده و در پیامی گفته است:

«سلام ویتنام. من خیلی هیجان‌زده‌ام که امروز اینجا هستم. بی‌صبرانه منتظر دیدن همه توسعه‌دهندگان و محتواسازان ویتنامی هستم. از همکاری با تأمین‌کنندگان محلی گرفته تا حمایت از پروژه‌های آب پاک و فرصت‌های آموزشی، ما متعهد به ادامه تقویت روابط با ویتنام هستیم.»

شرکت‌های ویتنامی در دهه گذشته موفق به افزایش 4 برابری سهم خود در میان شرکت‌های مونتاژکننده محصولات اپل بوده‌اند.

دیدار کوک در‌حالی انجام می‌شود که بیش از 60 سازمان حقوق بشری و محیط‌زیستی از شرکت مستقر در کوپرتینوی کالیفرنیا خواسته‌اند که علناً با بازداشت فعالان آب‌وهوا در ویتنام مخالفت کند.

به‌نظر می‌رسد با حمایت از تأمین‌کنندگان ویتنامی و محیط‌زیست این کشور آسیایی، کوپرتینویی‌ها قصد دارند بیش‌ازپیش مونتاژ محصولات خود را به ویتنامی‌ها بسپارند. سال گذشته اخباری مبنی بر مونتاژ برخی مدل‌های مک‌بوک و مک‌پرو 2023 در این کشور به‌گوش می‌رسید. باید ببینیم که مونتاژ محصولات دیگر نیز به تأمین‌کنندگان ویتنامی سپرده می‌شود یا خیر.

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *