اعلام تاریخ اکران Mandalorian & Grogu، Tron: Ares و تاخیر ۱ ساله لایو اکشن Moana

کمپانی دیزنی برای سال‌های آتی پروژه‌های سینمایی مختلفی همچون فیلم Mandalorian & Grogu و لایو اکشن Moana را برای طرفدارانش تدارک دیده است.

کمپانی دیزنی صاحب کلکسیونی از فرنچایزها و آی‌پی‌های ارزشمند، پرفروش و پرطرفداری است که حتی داشتن تعداد محدودی از آن‌ها آرزوی هر کمپانی فیلم‌سازی دیگری در هالیوود به شمار می‌رود. کلکسیونی که دنیای سینمایی مارول، فرنچایز جنگ ستارگان و ده‌ها فیلم و انیمیشن دیگر را شامل شده و علی‌رغم افت کیفیت برخی از آن‌ها اما همچنان هر ساله به واسطه قدرت جذب مخاطبی که دارند، رکوردهای فروش قابل توجهی را در گیشه جهانی به ثبت می‌رسانند.

کمتر کسی حتی می‌توانست تصور نماید که پس از افت کیفیت فاجعه آمیز ۳ گانه پایانی جنگ ستارگان، این فرنچایز بتواند باری دیگر قد علم کرده و طرفدارانش را به وجد بیاورد. با این حال سر و کله سریال مندلورین با نقش آفرینی پدرو پاسکال در سال ۲۰۱۹ میلادی پیدا شد و تمام معادلات را دستخوش تغییر قرار داد تا حدی که نه تنها ۳ فصل جذاب و هیجان انگیز را پشت سر گذاشت، بلکه صاحب پروژه سینمایی اختصاصی خود تحت عنوان The Mandalorian & Grogu (مندلورین و گروگو) نیز گشته که پروسه فیلم‌برداری آن در ماه ژوئن امسال آغاز خواهد شد.

شاید مهمترین و مورد انتظارترین پروژه سینمایی مرتبط با فرنچایز جنگ ستارگان به کارگردانی و تهیه‌کنندگی جان فاورو که در تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی کمپانی دیزنی، برای اکران در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۲۶ (۱ خرداد ۱۴۰۵) برنامه ریزی شده و تنها چند هفته پیش از انیمیشن Toy Story 5 وارد سینماهای سراسر جهان خواهد شد. البته که تولید فصل چهارم The Mandalorian نیز در دستور سازندگانش قرار دارد.

این گزارش در ادامه به سراغ تازه‌ترین فیلم از فرنچایز ترون تحت عنوان Tron: Ares (ترون: آرس) با نقش آفرینی جرد لتو رفته و تاریخ اکران آن را برای ۱۰ اکتبر ۲۰۲۵ (۱۸ مهر ۱۴۰۴) در نظر گرفته است. در عین حال نیز لایو اکشن Moana (موانا) با نقش آفرینی دوئین جانسون با تاخیری ۱ ساله مواجه گشته و به تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۶ (۱۹ تیر ۱۴۰۵) موکول شده است.

منبع: هالیوود ریپورتر

_Alex_

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *