اتحادیه اروپا تحقیقات خود درباره عدم انطباق اپل، متا و گوگل با DMA را آغاز کرد

کمیسیون اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که پنج تحقیق درباره عدم انطباق اپل، گوگل و متا با قوانین ضدانحصار جدید قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را آغاز کرده است. این کمیسیون گفت که قصد دارد این تحقیقات را ظرف 12 ماه آینده به پایان برساند.

به گزارش رویترز، «مارگرت وستاگر»، رئیس سازمان ضدانحصار اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای گفت: «ما گمان می‌کنیم که راه‌حل‌های پیشنهادی این سه شرکت به‌طور کامل با DMA مطابقت ندارد.»

پیش‌ازاین گمانه‌زنی‌هایی درباره شروع این تحقیقات مطرح شده بود. درصورت تأیید عدم انطباق تغییرات پلتفرم‌های اپل، متا و گوگل با DMA اتحادیه اروپا، ممکن است این غول‌های فناوری با جریمه‌های سنگینی مواجه شوند.

مارگرت وستاگر و تیری برتون در کنفرانس مطبوعاتی 25 مارس (6 فروردین‌ماه)

تحقیقات اتحادیه اروپا درباره عملکرد اپل، متا و گوگل

کمیسیون اروپا قصد دارد به بررسی فروشگاه‌های اپلیکیشن گوگل و اپل بپردازد. گوگل متهم است که در موتور جستجوی خود، پلتفرم‌های داخلی‌اش را نسبت به رقبا ترجیح می‌دهد. همچنین صفحه انتخاب مرورگر پیش‌فرض در iOS و بخش تبلیغات در پلتفرم‌های متا بررسی خواهند شد.

علاوه‌براین، رگولاتور اتحادیه اروپا درحال بررسی ساختار هزینه‌های اپل برای سایدلودینگ اپلیکیشن‌ها در آیفون است. از سویی، این موضوع که آیا آمازون محصولات داخلی را در فروشگاه خود بیشتر از محصولات رقبا پیشنهاد می‌دهد، بررسی خواهد شد. کمیسیون اروپا همچنین اعلام کرده است که متا تا شش ماه دیگر فرصت دارد تا مسنجر را با سایر سرویس‌های پیام‌رسانی سازگار کند.

«تیری برتون»، کمیسر اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای گفته است: «ما متقاعد نشده‌ایم که راه‌حل‌های آلفابت، اپل و متا به‌منظور ایجاد فضای دیجیتالی عادلانه‌تر و بازتر برای شهروندان و کسب‌وکارهای اروپایی مناسب است. درصورتی‌که تحقیقات ما به این نتیجه برسد که انطباق کامل با DMA وجود ندارد، دروازه‌داران ممکن است با جریمه‌های سنگینی روبه‌رو شوند.»

منبع خبر

نظر و دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زنجیره تامین نیازها